Blog

anasınıfı kapısı giydirme, arapça afişler, coğrafya sokağı, ders afişleri, duvar kağıdı, eğitim, eğitim araçları, eğitim gereçleri, eğitim malzemeleri, eğitim posterleri, eğitim sokağı, eğitim sokakları, eğitim ürünleri, iç dekorasyon, ilkokul kapısı giydirme, imam hatip kapı giydirme, imamhatip kapısı giydirme, kapı giydirme, kiriş yazıları, koridor, koridor panoları, koridor tasarımı, laboratuvar, lise kapısı giydirme, mantar pano, matematik afişleri, matematik sokağı, öğrenci, öğretmen, okul, okul afişleri, okul dekorasyonu, okul duvar kağıtları, okul malzemeleri, okul panosu, okul posterleri, okul süsleri, orijinal tablo, ressam, sanat, sınıf dekorasyonu, sınıf kapısı giydirme, sınıf tasarımı, tablo, Türkçe afişleri, Türkçe posterleri, türkçesokağı

Eğitim Posterleri

İnsanlar okuyarak, dinleyerek, görerek ve yaparak öğrenir. Bunların 4’üde öğrenim sürecinde kesinlikle gereklidir. Eğer herhangi biri eksik kalırsa öğrenme işlemi yetersiz kalır ve öğrenme süreci tam olarak gerçekleştirilemez. Bunlardan 3’ünü yani okuyarak, dinleyerek ve yaparak öğrenme süreçlerinin tamamını öğrenciler eğitim gördükleri yerlerde zaten uyguluyorlar. Öğretmenler, kitaplar ve testler tamamen bu amaçlarla var. Ancak burada önemli bir nokta daha var. Bu 3 öğrenme tekniğini hepimiz uygularken, görerek öğrenme yöntemlerini maalesef çok az bir kısmımız uyguluyor.

İşte eğitim posterleri tam olarak bu noktada devreye giriyor. Öğrenme işlemini çok daha kolaylaştıran eğitim posterleri çok ucuz fiyatlar karşılığında satın alınabiliyor. Posterlerin tek iyi yanı öğrenmeyi kolaylaştırması değil. Öğrendikten sonra unutmak çok doğal bir şey. Öğrenilen şeyleri sürekli eğitim posterleri aracılığıyla gördüğünüz zaman unutmak gibi bir problem kalmayacak ve her neyi öğreniyorsanız uzun süreler aklınızda kalacak.

Eğitim posterlerinin faydasını kullandığınızda göreceksiniz. Örneğin çocuğunuz okumayı bir türlü sökemiyor mu? Böyle bir durumda yapmanız gereken tek şey çocuğun odasındaki, çocuğun çok gördüğü bir yere posterleri yerleştirerek çok kısa bir sürede okumayı sökmesini sağlayabilirsiniz.

Hepimiz birbirimizden farklıyken, hepimizin aynı şekilde öğrenmesini bekleyemeyiz. Her ne kadar hepimiz tüm öğrenme yöntemlerini bir arada kullanmak zorunda olsakta bazı insanlar görerek öğrenmeye daha çok ihtiyaç duyabilirler. Bu insanlardan bir şeyi görmeden öğrenmelerini bekleyemeyiz. Unutmayın, öğrenemeyen insan yoktur, öğretemeyen insan vardır. Siz doğru yollarla öğretirseniz çocuk ya da yetişkin herkes, her şeyi anlayabilir ve öğrenebilir.

0 Yorum

Theme Settings